Terapeutické kurzy pro řidiče Kolín

Zahajujeme ve čtvrtek 29. 8. 2024

5 x 4 hodiny

Čas: 16.00 - 20.00

Místo: DIKÉ - management zdrojů, s.r.o.
Jablonského 634
280 02 Kolín 5 Zálabí

Do kurzu se přihlaste na portálu: www.metodickecentrum.cz

Mgr. Roman Bašta

rb2


Proč právě zde a proč právě se mnou?

Ve světě automobilové dopravy není příliš témat, která by mě překvapila. Doslova z ničeho jsem stavěl velké dopravní firmy o několika stovkách kamionů, tahačů i souprav. A samozřejmě řidičů.
Od roku 2005 jsem se v řízení dopravních firem podílel na mnoha zásadních rozhodnutích a pokud firmy jakkoli churavěly, vracel jsem jim život.

Jsem aktivní řidič od roku 1982 a co se vztahu k automobilismu týče, jsem zastánce tradičního konzervativního přístupu.
Auto máte mít doslova oblečeno, tvořit s ním jedno tělo, správné auto musí být slyšet a taky má trochu smrdět. :-)
A přestože mé srdce patří silným americkým autům, zkušeností mnoha desítek let a s maximálním respektem tvrdím, že silnice je nemilosrdně spravedlivá, je krutá a musíme se na ni vejít všichni.
Mladí i staří, holky i kluci. Mámy s malými dětmi mířící na kroužky, dědové snažící se nevzdat se volantu, který je pro ně symbolem teď již odcházejícího života, profíci, kteří v autě bydlí, záchranáři spěchající k někomu, kdo se teď zrovna necítí nejlépe i lidé bojující svůj osobní denní souboj mezi svou automobilovou sportovní vášní a lidskou zodpovědností a ohleduplností.

Silnice musí být bezpečná pro všechny, protože vede zpátky domů. K dětem, vnoučatům, partnerům, rodičům.

Bez zbytečného moralizování, chyby se stávají. A jde o to, aby se nestaly znovu.

Přesně tomu slouží terapeutické programy. Aby se to nestalo zase.

Psychoterapeutickou individuální, párovou a skupinovou praxi v celé šíři lidských témat provozuju od roku 1991. Koučování či provázení osobnostní změnou pod hlavičkou vlastní firmy od roku 2002, vlastní manažerskou školu KlonDIKE od roku 2011.

Terapeutické kurzy realizuju v komorním prostředí vytvořeném přesně pro tento druh práce. Aby se v něm klient, host, zákazník cítil bezpečně.

Zadržení řidičského průkazu a zákaz výkonu řízení může být i důsledkem hlubších a dlouhodobých osobních problémů. Pozornost obrácená dovnitř a připoutaná ke starostem v rodině či zaměstnání může znamenat přehlédnutí značky, překročení rychlosti, nehodu... Individuální psychoterapie napojená či navazující na skupinový terapeutický kurz je možnost odstranění příčiny problému, nikoli jen práce s následkem.  
Na problém, který je důvodem vaší účasti v terapeutickém kurzu, se dívám i očima řidiče, který může mít starosti rodinné, partnerské, zdravotní, ale vím, že se řidič mohl dostat do potíží i následkem tlaku zaměstnavatele, dispečera, zákazníka...
V konečném důsledku zůstává se svým problémem sám. Je užitečné mít svého terapeuta nablízku.

Časy kurzů jsou přizpůsobeny tak, aby se účastníci ve směru od Prahy, Nymburka a Poděbrad, Pardubic a Kutné Hory, ale i Bečvár, dostali nejen k nám, ale ještě i od nás.

Terapeutické kurzy pro řidiče jsou určeny soudem či správním orgánem

1) řidičům se zákazem činnosti na 18 měsíců a déle

2) řidičům, kteří odmítli zkoušku na alkohol či drogy

3) řidičům, kteří způsobili nehodu, mařili výkon rozhodnutí, řidiči, jimž byl zkrácen výkon trestu s podmínkou absolvování terapeutického programu, apod

Na povinnost absolvovat terapeutický program nemá vliv zkrácení zákazu výkonu činnosti např. z 18 měsíců na 9, pokud žádáte o prominutí zbytku trestu po 1. 4. 2024.
Naopak. Soud či správní orgán mohou při odpuštění zbytku trestu zákazu činnosti nebo podmíněném upuštění od výkonu zbytku trestu nebo upuštění od zbytku správního trestu zákazu činnosti přihlížet právě již k absolvovanému terapeutickému programu.

Program se skládá z 5 čtyřhodinových setkání konaných po týdnu. Kurz tedy nemůže proběhnout ve lhůtě kratší než 4 týdny.

Spádová oblast: okresy Kolín, Kutná Hora, Nymburk, okrajové části Benešovska, Pardubicka či Královéhradecka.

Ověřte dostupnost na +420 777 806 430


 

Kurzy pro řidiče mapa