Terapie prostředím

Prohlubte svůj zážitek terapií prostředím.

Každá psychoterapie směřuje k tomu, aby ji klient nepotřeboval. Aby šel vlastnímu uzdravení naproti a vědomě pro své zdraví konal prospěšné věci, a to i ve fyzikální rovině. Stravováním počínaje, cvičením či meditací konče.
Uvnitř této škály existuje řada zdánlivě nenápadných a nedůležitých podnětů, jimiž může své uzdravení urychlit, účinek terapie prohloubit, či si jen dopřát hluboký zážitek.

Sunspectra

Futuristicky vyhlížející modul z dílny NASA umožňuje integrované léčebné působení světla, barev, hudby, aromatických esencí, ionizovaného vzduchu, tepla a masáže zad.

10 základních programů 30 nebo 45 minut.

1. Relaxace a snížení stresu (30min)
Doporučeno 2 – 3x měsíčně

2. Odstraňování bolesti (30min)
Doporučeno 1 – 2x týdně

3. Snižování váhy (45min)
Doporučeno v blocích 3x týdně

4. Nespavost a poruchy spánku (30min)
Doporučeno 1 – 2x týdně

5. Zvýšení energie (30 min)
Doporučeno 2 – 3x měsíčně

6. Sezónní deprese z nedostatku světla S.A.D. syndrom (30 min)
Doporučeno sezónně 1 – 2x týdně

7. Imunoterapie (30 min)
Doporučeno Zima/Předjaří 1 – 2x týdně

8. Péče o pleť (30 min)
Doporučeno Podzim/Zima dle potřeby

9. Detoxikace (45 min)
Zbavte tělo nechtěného. Doporučeno Individuálně

10. Meditace (45 min)
Individuálně

Složky systému

Fototerapie (celospektrální světlo)

Celospektrální světlo se nejvíce podobá světlu slunečnímu, jehož dostatek je základem optimální chemické rovnováhy lidského těla. Fotony končící na sítnici vyvolají neurosignál pro hypothalamus. Tato žláza ovládá nervový i endokrinní systém, který pak dále ovlivňuje funkce jako je hlad, spánek, sex, nálada. Dostatek světla napomáhá zvyšování hladiny serotoninu, tedy existenci dobré nálady.

Chromoterapie – barevná terapie

Chromoterapie je velmi účinná v terapii oběhových poruch, únavy, bolestí svalů, astmatu, imunitních potíží, poruch zažívání, depresí. V mentální rovině ovlivňuje ambice, tvořivost, intelekt, intuici, sebevědomí, spiritualitu.

Muzikoterapie

Integrovaný CD přehrávač dovoluje použití těch druhů hudby a tónů, které jsou důležité pro posílení účinků ostatních složek systému.

Tepelná terapie

Suché teplo čistí a detoxikuje pokožku. Teplo očišťuje tělo a potlačuje bolesti svalů a kloubů. Suché teplo povzbuzuje krevní oběh a napomáhá odstranění problémů, jako je artritida, revmatismus nebo ischias. Uvolňuje a rozvláčňuje svalstvo, klesá tlak a napětí. Teplo pomáhá k hojení celé řady zranění.

Pulsní masáže

Vibrace napomáhají rychlejšímu odplavování toxinů, napomáhají uvolnění svalstva. Uvolnění přímo ovlivňuje koncentraci na duševní výkon – práci, učení. Zároveň dochází k redukci stresu.

Aromaterapie

Čichový lalok mozku je vývojově nejstarším analyzátorem, čich zásadním způsobem ovlivňuje náš vztah k okolí, proto je jeho stimulace velmi důležitá pro navození optimální nálady, pohody, ale i tvořivosti a aktivity. Vůně léčí, navozuje dobré pocity, harmonizuje pohyb čakrové energie.

Ionizovaný vzduch

Vaše tvář je masírována ionizovaným vzduchem obsahujícím záporné ionty stejně jako vzduch horský či mořský. Příjem čelního ionizovaného vzduchu na tvář umožní osvěžující a příjemný pocit chladné hlavy, i když je tělo zahříváno. Tyto záporné ionty nám chybějí hlavně v zimě, v interiérech a v průmyslových oblastech.

UV světlo

Během expozice suchého vzduchu funguje v komoře i UV světlo, které odstraňuje pachy, dezinfikuje a čistí vzduch. Do komory není vhodné se dívat. Komora je proto oddělena rouškou a štítem.

Terapii předchází konzultace k optimálnímu nalezení vhodného programu.

O systému

Systém ALPHAMASSAGE je ve své oblasti považován za vrchol vědeckého výzkumu. Spočívá v ovlivňování tělesného a duševního zdraví regulací prostředí, stimulací mozku prostřednictvím přirozených podnětů, tedy aktivním vnímáním světla, tepla, vůní, tónů, dotykových podnětů.

Přístroj, který je těmito funkcemi vybaven, se jmenuje SUNSPECTRA 9000 ™.

Ceny:

30 min. 400 CZK
45 min. 500 CZK

Zvýhodněné množstevní ceny
Dárkové poukazy