Psychotesty pro řidiče PhDr. Tereza Baštová

Akreditovaná laboratoř dopravní psychologie Kolín pro 

  • řidiče profesionály všech skupin oprávnění
  • řidiče stárnoucí
  • řidiče žadatele o navrácení řidičského oprávnění (tzv. vybodovaní či se zákazem řízení)
  • učitele autoškol

Speciální vyšetření pro řidiče 50+. Mezní okamžik nejen pro řidiče profesionály.

Auto je 15 let staré. Udržované podle servisní knížky, v zimě neježděné, garážované. První majitel, malé okresní město. Stav tachometru 50.000 km.
Víte dobře, že nejde jen o stáří auta, ale o stav opotřebení.

Stejně u řidiče. Nejde jen o věk, ale o stav nervové a pohybové soustavy, o jejich opotřebení, chcete-li. O rychlost reakce, soustředěnost, periferní vnímání, celkový přehled v dopravě, odhad rychlosti a vzdálenosti, řešení konkrétních dopravních situací s ohledem na konkrétní podmínky prostředí.

V 50 letech můžete mít výkon jako třicátník, ale i osmdesátník. Záleží na dlouhé řadě různých faktorů a je dobré vědět, jak jsme na tom, abychom způsob jízdy přizpůsobili svým možnostem.
V tomto konkrétním případě se jedná o vyšetření vegetativních funkcí, které neřídíme vlastní vůli a které nás udržují v rovnováze, abychom dokázali vyrovnávat vlivy prostředí. Jako na silnici jde o to udržet se mezi čarami.
Můžeme to nazvat biologickým věkem.

Speciální vyšetření biologického věku není součástí povinné baterie dopravně psychologického vyšetření, jedná se o bezplatný bonus, nadstavbu, která má sloužit především bezpečnosti silničního provozu a řidiči slouží jako objektivizovaný včasný výhled do jeho vlastní budoucnosti.

hrv

Anti Aging

Bezpečně za volantem i do vysokého věku. Mezinárodní program zdraví. 

Laboratoř